• E-Avis
  • Nyheter
  • Reportasje
  • Mening
  • Portrett
  • Fagfolk
  • Tips oss

Velg mørkt eller lyst utseende på avisen:

Mening →

Mer enn kristen kulturarv har formet Norge

Historien er med på å forme nåtiden, og det snakkes og skrives mye om «Norges kristne kulturarv», som om denne var den eneste kulturarv vi har fra de siste tusen år. Men også andre slags kulturarver har satt sitt preg på utviklingen fra slaget på Stiklestad og frem til dagens Norge. Derfor er det riktigst å omtale kulturarvene i flertall, ikke entall.

foto
Karen Christine (Kim) Friele er kjent som Norges første offentlige lesbe, og har viet hele livet til den homofile frigjøringskampen. Human-Etisk forbund mener kulturarven fra frigjøringskampen understreker betydningen av at alle får mulighet til å leve som den man er. Foto: Gorm Kallestad/NTB og Human-Etisk forbund.
Redaksjonen
Oppdatert: torsdag 27. januar 2022 kl. 13:41
Artikkelen er mer enn ett år gammel
Publisert: torsdag 30. september 2021 kl. 14:00 Oppdatert: torsdag 27. januar 2022 kl. 13:41
Del denne artikkelen på Facebook Del denne artikkelen på Twitter Del denne artikkelen på e-post
Utforsk tema:
  • Human-Etisk Forbund
Daglig leder / Ansvarlig redaktør
Anders Kristoffersen
Nyhetsredaktør
Vidar Eliassen
Adresse/besøksadresse
Våganavisa
Torget 2
8300 Svolvær
Telefon
92 68 00 70
Email
redaksjon@vaganavisa.no

Våganavisa arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. Se også Redaktøransvar. Våganavisa har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet 2023 © Våganavisa.

Informasjon om bruk av «cookies» og personvernpolicy.